Close
80-729 Gdańsk Zawodników 1A
+48530386445
Zawody Run4Life edycja czerwiec 2024 relacja

Dzisiaj odbyły się (chyba pierwsze w Polsce północnej w takiej formule) zawody drużyn ratowników medycznych na naszej strzelnicy Podwórze Koguta” w Zielnowie. Zawody „RUN 4 LIFE” bo o nich mowa zainicjowała i zorganizowała grupa ratowników medycznych na co dzień pracująca w  „Szpitalach Pomorskich” . Kierownikiem zawodów był Bartek Szmit pracujący w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni.

Zawody miały na celu sprawdzenie umiejętności praktycznych jak i teoretycznych zgodnych z aktualnymi wytycznymi ALS, PHTLS, ITLS, TCCC, PALS czy NALS.
Każdy zespół miał na wykonanie zadania 15 minut, zespół musiał wykonać wszystkie procedury m.in. na manekinach czy pozorantach, które uważał za słuszne. Specjalni sędziowie oceniali realizację zadania. Dodatkowo przeprowadzony został egzamin teoretyczny w postaci quizu on line sprawdzającego wiedzę teoretyczną w sytuacji stresowej (niejaki S. w trakcie naparzał młotkiem w ławkę próbując tym samym rozproszyć uwagę zawodników) …

W zawodach wystartowało pięć drużyn, w tym 3 reprezentujące „Szpitale Pomorskie” – dwie ze Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni, jedna ze Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie, a także ekipy ratowników z HumanOsh oraz Lotniskowego Ratownictwa Medycznego – Polskie Porty Lotnicze.

Sponsorami wydarzenia oprócz „Szpitali Pomorskie” byli Stowarzyszenie Klub Strzelających Inaczej, AlphaOne, ResQline, Combat Academy Gdynia, camoshop.pl, Stacja Regeneracja Kosakowo, Swojscy Wdliny.
Serdeczne podziękowania dla Sponsorów i organizatorów oraz wolontariuszy którzy pomagali stworzyć tą fajną imprezę.

Suma nagród ufundowanych przez sponsorów przekroczyła 18000 pln!!!!

Dodatkowo była smaczna wyżerka w postaci kiełby z grilla, kaszubskiej zupy „Pomyślnych Wiatrów” (grochówka) oraz przepysznych ciach upieczonych przez Sonje, Karolinę, Mamę Eweliny i Szymona.

Jeszcze raz dziękujemy serdecznie Sponsorom, Organizatorom, Wolontariuszom i do zobaczenia za rok (miejmy nadzieję),

Poniżej parę fotek z zawodów, więcej fotek do ściągnięcia (kliknij tutaj) z dysku Google.

 

 

skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *