Close
80-729 Gdańsk Zawodników 1A
+48530386445
Poziom 3

Kurs Pistolet - Obrona Konieczna

Kurs Pistolet – Obrona Konieczna, poziom 3

OPIS KURSU:

Kurs pistolet – Obrona Konieczna, skierowany jest do absolwentów kursu Pistolet – Celność i Obsługa oraz Pistolet = Zasłoni i Latarki/ Ruch i Ruchomy Cel lub osób które pomyślnie zaliczą test wykonywany na koniec kursu podstawowego i zaawansowanego

OPIS KURSU:
Strzelasz już jakiś czas, nawet nieźle to idzie, więc czemu nie spróbować czegoś więcej. Kurs Pistolet Obrona Konieczna porusza zagadnienia związane z użycia broni palnej podczas obrony koniecznej. Jest to kurs nastawiony na strzelanie typowo obronne. Nie poruszamy podczas tego kursu zagadnień związanych z sportowym wykorzystaniem broni na zawodach.

Podczas tego kursu będziesz miał okazję dowiedzieć się czym jest obrona konieczna w Polsce, jakie są znamiona obrony koniecznej. Poznasz kilka sytuacji realnego użycia broni w naszym kraju w ramach obrony koniecznej i jakie były tego skutki. Musisz się dowiedzieć jakich słów używać po użyciu broni, gdy będziesz zeznawał przed policją lub prokuratorem. W trakcie praktycznej części kursu będziesz miał okazję uczestniczyć w symulowanych starciach z użyciem broni UTM, noży elektrycznych, pałek i innych narzędzi. Przećwiczymy kilka standardowych sytuacji takich jak jeden napastnik na obrońcę, kilku napastników, sytuacja w obiekcie użyteczności publicznej (sklep, bank, przystanek autobusowy, ipt.), sytuacja przy pojeździe. Po każdej symulacji przyjdzie czas na omówienie tego jak postąpiłeś. Każdy z kursantów będzie wyposażony w odpowiednie ochraniacze twarzy, rąk i krocza. Dowiesz się:

  • kiedy strzelać, a kiedy nie warto

  • kiedy zamiast broni użyć siły fizycznej lub gazu łzawiącego

  • jak planować obronę kiedy jest na to czas

  • jak zachować bezpieczeństwo osób postronnych

  • jak zachowywać się kiedy jestem ranny

  • jak działać w czasie bólu związanego z obrażeniami

  • jak zachować się po użyciu broni

  • jak dobrać pistolet i kaburę do noszenia na co dzień

  • zalety i wady sprzętu do obrony koniecznej

Podczas kursu sporo poćwiczymy bezstrzałowo, tak abyś mógł dobrze zrozumieć wszystkie zagadnienia. Kurs kończy się testem, który pokaże Ci co już umiesz, a nad czym warto jeszcze popracować. Na koniec kursu otrzymasz podsumowanie swoich osiągnięć oraz listę ćwiczeń do wykorzystania w trakcie samodzielnego treningu. Naucz się bronić skutecznie zanim sprawdzisz to w rzeczywistości!

JEŻELI NOSISZ BROŃ I MYŚLISZ POWAŻNIE O OBRONIE ZA JEGO POMOCĄ, TO TEN KURS POZWOLI CI PRZEĆWICZYĆ SYTUACJE UŻYCIA PISTOLETU W OBRONIE KONIECZNEJ.

MIEJSCE SZKOLENIA:
Strzelnica KSI Gdańsk ul. Zawodników 1

CZAS SZKOLENIA:
17:00 do 23:00 (6 godzin)

MINIMALNA I MAKSYMALNA ILOŚC OSÓB NA SZKOLENIU:
Minimalna ilość osób na szkoleniu: 2 osoby
Maksymalna ilość osób na szkoleniu: 4 osoby

NIEZBĘDNY SPRZĘT NA SZKOLENIE:
Sprzęt i środki potrzebne na szkolenie dla osób nie posiadających własnej broni:
– słuchawki+okulary ochronne
– ubrania do pobrudzenia (bluza z długim rękawem, długie spodnie rękawiczki ochronne i coś pod ubrania w celu zminimalizowania sinaków po naboju UTM)
– spodnie, szeroki i solidny pasek do spodni

Sprzęt i środki potrzebne na szkolenie dla osób posiadających własną broń TYPU GLOCK:
– pas bojowy z kaburą/kabura udowa/kabura na pasie (kabura ma być wcześniej przetestowana czy dobrze chodzi)
– ubrania do pobrudzenia (bluza z długim rękawem, długie spodnie rękawiczki ochronne i coś pod ubrania w celu zminimalizowania sinaków po naboju UTM)
– spodnie, szeroki i solidny pasek do spodni
– słuchawki+okulary ochronne
– dwie ładownice na magazynki pistoletowe na pasie
– własny pistolet
– 50 sztuk amunicji kal. 9x19mm
– 2 magazynki pistoletowe (minimalnie dwa, najlepiej 3)

ZGŁOSZENIA:
Na maila klubstrzelajacychinaczej@gmail.com najpóźniej na 2 dni przed datą szkolenia w postaci maila z tytułem w następującej postaci NAZWISKO IMIĘ – KURS PISTOLET OBRONNY DATA KURSU natomiast do maila prosimy załączyć potwierdzenie przelewu darowizny na konto stowarzyszenia w treści maila prosimy o odpowiedź na następujące pytania:
1. Czy posiadasz własną broń?
2. Jeżeli na pytanie nr 1 odpowiedziałeś NIE to jakie masz doświadczenie w strzelaniu z broni palnej (np. byłem raz na strzelnicy, strzelałem z statycznie z pistoletu bocznego zapłonu)?
3. Jeżeli na pytanie nr 1 odpowiedziałeś NIE to czy jesteś prawo czy leworęczny? (będzie to miało znaczenie przy doborze kabury pod pistolet dla Ciebie).
4. Czy jesteś w pełni sprawny ruchowo, jeżeli nie to jaki rodzaj niesprawności Cię ogranicza?
5. Nr telefonu

OPŁATY:
Koszt dla klubowicza KSI: 750 zł dla członków bez broni, 700 zł dla członków z własną bronią
Koszt dla osób spoza klubu: 800 zł dla osób bez broni, 750 zł dla osób z własną bronią
W ramach potwierdzenia uczestnictwa proszę od powyższej sumy o przelanie DAROWIZNY NA CELE STATUTOWE w wysokości 40 zł na konto zbiórki na strzelnicę
Dane do przelewu: Stowarzyszenie Klub Strzelających Inaczej KSI
Nr konta:
62 1140 2004 0000 3902 7802 1079
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE
Kwota: 40 zł
https://www.strzelamyinaczej.pl/dolacz_do_nas/zbiorka-na-strzelnice-ksi/

Resztę kwoty płatne na miejscu po kursie.

W cenie: kompaktowe pistolety, latarki z laserami, maski ochronne, symulanci, 50 sztuk amunicji UTM, 50 sztuk amunicji 9mm, koszty pracy instruktora, tarcze i inne środki szkoleniowe

PROGRAM KURSU:
– ustawa o obronie koniecznej i jej interpretacja (kiedy mogę się bronić za pomocą pistoletu)
– noszenie broni na co dzień w ukryciu (różne sposoby przenoszenia broni palnej w ukryciu)
– metody dobycia broni z ukrycia
– wykorzystywanie osłon i zasłon w czasie walki bronią palną (kiedy i dlaczego)
– walka za pomocą pistoletu w zwarciu
– 3 zasady walki z użyciem pistoletu
– dystanse bezpieczne w walce
– scenariusze sytuacyjne z użyciem broni UTM (sytuacja jeden na jeden, kilku na jednego, pojazd, praca/budynek użyteczności publicznej/kawiarnia)

Prowadzący: Borys Romanko – instruktor i trener strzelectwa sportowego, prowadzący strzelanie PZSS, sędzia sportowy i zawodnik IPSC, były żołnierz, wieloletni szkoleniowiec w organizacjach pozarządowych, wiceprezes KSI, twórca i organizator szkoleń indywidualnych i takich na prawie 100 osób, od 2011 posiadacz prywatnej broni palnej, absolwent kilkunastu kursów strzelania z pistoletu i karabinka u instruktorów w Polsce i zza zagranicy