Close
80-729 Gdańsk Zawodników 1A
+48530386445
Kurs Weekendowy snajper poziom 0

Weekendowy snajper poziom 0

Weekendowy Snajper

Weekendowy Snajper – poziom 0, czyli nic nie wiem ale chcę sprawdzić czy to dla mnie.

Po tym kursie będziesz wiedział jak obsługiwać lunetę celowniczą, jak wprowadzić poprawki i jak strzelić by trafić cel odległy o setki metrów od Ciebie.

Ten poziom przewidziany jest dla osób, które chcą zacząć przygodę ze strzelectwem długodystansowym. Zakładamy, że uczęszczasz na strzelnicę, znasz zasady bezpieczeństwa przy posługiwaniu się bronią palną i jesteś gotowy się uczyć – dużo wiadomości i trochę prostego liczenia. Kurs ma dwie części wykład 4h i zajęcia praktyczne na strzelnicy – strzelanie z broni bocznego zapłonu i centralnego zapłonu. Zapewniamy broń dla kursantów.

Szkolenie Weekendowy Snajper – P0 jest stworzone dla ludzi, którzy chcą rozpocząć przygodę ze strzelectwem długodystansowym, nie posiadają jednak broni umożliwiającej takie strzelanie.

Jeśli jesteś zafascynowany karabinami wyposażonymi w lunety celownicze i zastanawiasz się jak to jest strzelać i trafiać na dystanse setek metrów, chcesz nauczyć się solidnych podstaw i nie przeraża Cię tabliczka mnożenia to to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenia składa się z dwóch części, teoretycznej (wykład) i części praktycznej – na strzelnicy. Wykład to ponad 4 godziny lekcyjne, które poświęcamy na naukę m.in. miar kątowych MRAD i MOA, jak obsługiwać i jak wybrać lunetę celowniczą (siatka celownicza, jej umiejscowienie SFP, FFP, bębny poprawek, zakres powiększenia, paralaksa), podstaw balistyki (krzywa balistyczna, czynniki atmosferyczne wpływające na tor lotu pocisku, derywacja). Na strzelnicy nauczysz się obsługiwać lunetę celowniczą wprowadzać poprawki i postrzelasz na różne dystanse z różnej broni wyposażonej w celowniki optyczne. Całość kursu kończy się sprawdzianem podczas, którego oddasz strzały do celu oddalonego od Ciebie o minimum 250 metrów.

Zajęcia współprowadzi strzelec sportowy i kolekcjoner broni palnej Paweł Paszkiewicz, rekordzista i mistrz Polski F-Class, zwycięzca Longshot.

Relacja uczestnika kursu na kanale MD Shooting: https://youtu.be/H4zKITiiHfc

Zapraszam na fb https://www.facebook.com/Jeden-strza%C5%82-jedna-dziura-784248491743398/

Dla osób bez własnej broni.

Grupa: maksymalnie 8 osobowa

Koszt kursu: 850 zł

Plan kursu:

Spotkanie 1 (3-4 h):

  • wykład

Spotkanie 2 (trening strzelecki, 7 h i dłużej):

  • strzelanie na różnych dystansach i wykonywanie różnorodnych ćwiczeń/zadań strzeleckich
  • karabin .22lr z optyką (50-60 sztuk) – różne dystanse różne ćwiczenia
  • karabinek .223Rem (8 sztuk) – aplikacja zdobytych umiejętności z .22lr
  • karabin .308Win (7 sztuk) – aplikacja zdobytych umiejętności z .22lr

Miejsce zajęć:

  • Strzelnica Podwórze Koguta Zielnowo

UWAGA! Zajęcia odbywają się na strzelnicy otwartej i są silnie uzależnione od warunków pogodowych (zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu w przypadku silnych opadów deszczu i/lub bardzo silnych wiatrów).

Chętnych do wzięcia udziału w kursie prosimy o zgłaszanie się do:

Nikodem Ponikwicki

Tel. 607-424-105

strzelaniedalej@gmail.com

Relacje z kursów zawodów, treningów znajdziecie:

https://www.facebook.com/strzelaniedalej

https://strzelaniedalej.pl