Close
80-729 Gdańsk Zawodników 1A
+48530386445
Zawody IPSC Zielnowo

IPSC (International Practical Shooting Confederation) to zawody strzelectwa sportowego, które w zasadniczy sposób różni się od powszechnie rozumianego strzelectwa sportowego. Ruch, presja czasu na wynik – to cechy charakterystyczne. Strzela się amunicją w kalibrze 9×19 mm i większymi, obowiązkowe są okulary ochronne i ochraniacze słuchu – także dla widzów, a na torze strzeleckim (za każdym razem innym) zawodnikowi towarzyszy sędzia. Realne dystanse strzelań, specjalnie dedykowane tarcze oraz cele metalowe , specyfika konkurencji i mistrzostwo w opanowaniu broni, to najciekawsze atrybuty tej dyscypliny strzeleckiej.

Klub Strzelających Inaczej pierwsze swoje zawody IPSC zorganizował w 2018 roku na strzelnicy w Świetlinie. Jednym z głównym inicjatorów tamtej imprezy był doświadczony i pełen fajnych pomysłów Zbyszek Frost – weteran polskiego IPSC.

W październiku 2020 roku odbyły się pierwsze zawody IPSC zorganizowane przez Klub Strzelających Inaczej na strzelnicy Podwórze Koguta w Zielnowie. W 2021 roku udało się zorganizować 3 tego typu imprezy, które cieszą się wśród uczestników coraz to większym zainteresowaniem i uznaniem. Nie spoczywamy na laurach, cały czas poprawiamy i usprawniamy organizację, aby w przyszłości cyklicznie przeprowadzać zmagania strzeleckie w formule IPSC.

Dlaczego warto przyjechać na nasze zawody?

Z dużą uwagą i w przemyślany sposób są projektowane tory, które są naszym głównym atutem. Przed każdymi zawodami prezentujemy zawodnikom nasze pomysły, co umożliwia uczestnikom przekazywanie nam uwag czy wskazówek jeszcze przed samą imprezą.

Obiekt, na którym KSI organizuje zawody IPSC – Podwórze Koguta w Zielnowie – jest stale modernizowany i dokładane są nowe usprawnienia. Dzięki temu praktycznie każdy tor na naszych zawodach znajduje się na osobnej osi.

Jedną z kluczowych rzeczy, na którą bardzo zwracamy uwagę jest sprawne przeprowadzenie zawodów. Optymalizujemy liczbę zawodników w składach i w przemyślany sposób rozmieszczamy tory starając się ograniczyć czas oczekiwania na strzelanie do minimum.

No i chyba najważniejsze – zawody IPSC w Zielnowie tworzy bardzo zgrana i zaangażowana załoga, którą tworzą pasjonaci strzelectwa dynamicznego. To klubowicze KSI – Paweł i Karolina Linda, którzy wraz z Tomkiem Babiczem wymyślają tory, budują je oraz poświęcają dziesiątki godzin przed każdą imprezą na jej przygotowanie. Witek Załuska jest głównym sędzią zawodów i organizuje pozostałą obsadę sędziowską. Wśród arbitrów mamy również parę osób, które są z nami od początku – to m.in. Michał Rożyński, Paweł Musiał czy wspomniany już wcześniej Zbyszek Frost. Nie sposób wymienić wszystkich arbitrów, ponieważ każdą imprezę obsługuje ponad dwudziestu CRO, RO i helperów a w sumie w organizację zaangażowanych jest ponad 30 osób. Nad całością czuwa i tak naprawdę jest „ojcem” tego przedsięwzięcia Michał Skurzyński.

Śledźcie nasze wydarzenia na naszej stronie będziemy informować się o najbliższych zawodach IPSC w Klubie Strzelających Inaczej.

IPSC w Zielnowie

Galeria zdjęć z zawodów IPSC

Film z zawodów IPSC