Close
80-729 Gdańsk Zawodników 1A
+48530386445
zawody o Klamkę Prezesa

Zawody strzeleckie O Klamkę Prezesa

Są to zawody na których rozgrywane jest 8 konkurencji, idealnie by przedłużyć licencję sportową PZSS na jednych zawodach, bo taki był nasz pierwotny zamysł. Z czasem zawody O Klamkę Prezesa stały się rywalizacją o wysokie miejsca, ponieważ na zawody zaczęli przyjeżdżać czołowi zawodnicy z innych klubów.

Tak jak napisano wcześniej, na zawodach spotkacie się z ośmioma konkurencjami, podzielonymi na dwie grupy, statyczną i dynamiczną.

Konkurencje statyczne:

  • pistolet centralnego zapłonu – czyli 10 strzałów na odległość 25m do klasycznej tarczy TS-2
  • pistolet bocznego zapłonu – tutaj podobnie jak wyżej 10 strzałów na odległość 25m do klasycznej tarczy TS-2
  • karabinek bocznego zapłonu – 5 strzałów na odległość 25m do tarczy TS Ksp
  • strzelba statyczna – tutaj będzie kopało, bo to 5 strzałów do tarczy TS-2 z dubeltówki i amunicji typu breneka!

Konkurencje dynamiczne:

  • pistolet dynamiczny centralnego zapłonu – to już nie jest zabawa, pistolet oraz dwa załadowane 5 nabojami magazynki leżą przed zawodnikiem, po głośnym sygnale BIIIIIP!, zawodnik ładuje broń, strzela do celów metalowych 5 strzałów, następnie zmienia magazynek i znowu strzela 5 strzałów. Liczy się czas i „wystrzelanie” punkty na tarczy. Punkty dzielimy przez uzyskany czas, a wynik tego działania jest rezultatem konkurencji
  • strzelba dynamiczna – zawodnik po sygnale BIIIP musi ostrzelać 5 stalowych kółek na dystansie 15m. Każde trafienie to 5 punktów, a uzyskany wynik dzielimy przez czas strzelania.
  • karabinek bocznego zapłonu dynamiczny – zawodnik strzela dwie serie po 5 strzałów do 5 stalowych kółek, na czas strzelania. Każde trafione kółko to 5 punktów, punkty dzielimy przez czas. Suma wyników dwóch serii stanowią o rezultacie tej konkurencji.
  • pistolet bocznego zapłonu dynamiczny – podobnie jak wyżej, zawodnik strzela dwie serie po 5 strzałów do 5 stalowych kółek, na czas. Każde trafione kółko to 5 punktów, punkty dzielimy przez czas strzelania. Suma wyników dwóch serii stanowią o rezultacie tej konkurencji.

Sprawna organizacja, możliwość wcześniejszej rejestracji na konkretną godzinę startu, tanie wpisowe na każdą konkurencję sprawiają, że są to jedne z bardziej obleganych zawodów w województwie pomorskim. Zapraszamy!

Relacja z zawodów "Klamka Prezesa"