Close
80-729 Gdańsk Zawodników 1A
+48530386445

Zawody w niespiesznym strzelaniu do tarczy

Zawody w Niespiesznym Strzelaniu do Tarczy to konkurencje pistoletowe ISSF z niewielkimi zmianami by łatwiej je organizować na naszej strzelnicy. Zawody rozgrywane są w dwóch konkurencjach Psp czyli pistolet sportowy część dokładna i Pcz – pistolet centralnego zapłonu, także część dokładna – co to oznacza. W przypadku Psp na zawodach w Niespiesznym Strzelaniu to nic innego niż strzelanie z pistoletu bocznego zapłonu z jednej ręki 5 strzałów próbnych i następnie 6 serii po 5 strzałów czyli łącznie jest to 5 + 30 strzałów. Właściwie jedyne odstępstwa w tej konkurencji od przepisów ISSF to skrócony czas strzelania każdej serii z 5 do 3 minut.

Konkurencja pistolet centralnego zapłonu, aby umożliwić zawodnikom strzelanie z popularnych pistoletów w kalibrze 9×19 mm, rozgrywany jest z dodatkowymi ułatwieniami tzn. dopuszczamy strzelanie oburącz i dopuszczamy amunicję pełnopłaszczową. Tutaj także czas serii pięciostrzałowej został skrócony do 3 minut.

Zawody w Niespiesznym strzelaniu do tarczy rozgrywane są w formule open co oznacza, że każda osoba posiadająca licencję sportową pzss może w nich wystartować bez względu na wiek i płeć.

Prosimy zawodników i sędziów o ubiór stosowny i zgodny z regulaminem konkurencji co oznacza, że sędziowie powinni być ubrani elegancko, zawodnicy powinni wystartować w dresach. W obu przypadkach unikamy ubiorów roboczych np. spodni jeansowych.

Dopuszczamy stosowanie aktywnych ochronników słuchu gdyż poprawiają one bezpieczeństwo na zawodach.

Jeśli myślisz takie strzelanie to nie dla mnie to możesz mieć rację, ale chociaż raz spróbuj i sprawdź.

To dziwne strzelanie statyczne jak niektórzy mówią olimpijskie jest niczym joga ale z bronią, a może bardziej jak Tai Chi. Ciągle powtarzasz, te same ruchy panując nad oddechem i emocjami starasz się otrzymać idealny wynik na tarczy, możecie się z tego śmiać ale spróbujcie – zupełnie niepraktyczne strzelanie ale wciąga.