Close
80-729 Gdańsk Zawodników 1A
+48530386445
Kurs obsługi karabinka AR 15

Szkolenie Karabinek AR15 POZIOM 1

Kurs obsługi AR 15 poziom 1 – wyższy, ale dalej średni

to zajęcia na których dowiesz się wszelkich przydatnych i praktycznych informacji na temat obsługi i użytkowania platformy AR 15.

Kurs jest skierowany do osób, które uczestniczyły już w kursie poziom 0 (początkujący), lub do osób, które te podstawy mają już za sobą. 
Kurs ten ma na celu nauczyć uczestników ponad-podstawowej, bezpiecznej obsługi karabinka AR 15. W związku z tym na kursie główny nacisk kładzie się na:
– stosowanie zasad BLOS,
– przekazanie podstawowej wiedzy technicznej na temat akcesoriów dedykowanych do platformy AR 15,
– operowanie z niezbędnymi dodatkami,
– prawidłową, czasowo efektywną pracę z karabinkiem,
– zasady oddania celnego strzału,
– przyjmowania prawidłowej postawy strzeleckiej,
– prawidłowego składania przyrządów celowniczych,
– identyfikację i usuwanie zacięć.

W programie szkolenia:

– omówienie zasad BLOS oraz nauka świadomego stosowania tych zasad,
– omówienie akcesoriów dedykowanych do platformy AR-15 i ich wykorzystanie w praktyce,
– omówienie zacięć jakie mogą się przydarzyć i technik ich usuwania,
– tips&tricks,
– ćwiczenia z obsługi karabinka. Nauczę Cię jak szybko i sprawnie wymieniać magazynki, usuwać zacięcia w karabinku, poruszać się z karabinkiem tak żebyś był skuteczny i robił to bezpiecznie,
– ćwiczenia strzeleckie na osi; wymiany magazynków, szybkie przyjmowanie prawidłowej postawy strzeleckiej, przeniesienie celu, praca na resecie,  wielostrzały.
Kurs jest podzielony na dwie części.
Pierwsza część składa się z krótkiego wykładu na temat platformy AR 15. Podczas tego wykładu rozmawiamy o akcesoriach dedykowanych do platformy AR (m.in tłumikach czy pasach nośnych), jak rozpoznawać i radzić sobie z zacięciami, jak dbać o karabinek żeby służył jak najdłużej oraz jak i jakich modyfikacji warto dokonać by wycisnąć z tej platformy jak najwięcej. Ponadto przydatne wskazówki i elementy kursu poziom 0.
Druga część składa się z ćwiczeń na sucho i strzelania. Podczas treningu na sucho będziemy uczyli się jak sprawnie, szybko i bezpiecznie przyjmować postawę strzelecką i oddawać celne strzały. Później przejdziemy sobie do składania się do strzału i wymian magazynka, zarówno sportowo go upuszczając jak i odzyskując i wkładając z powrotem do ładownicy. Pomęczymy się też z zacięciami. Po solidnej dawce ćwiczeń na sucho przejdziemy od razu do tego, co tygryski lubią najbardziej, czyli strzelania. Podczas strzelania wykonamy dokładnie te same ćwiczenia co powyżej, tylko z amunicją. Dojdą do tego strzelania rytmiczne, czyli tak zwane wielostrzały jak i strzelanie z przeniesieniem celu.
Po zakończonym kursie przeprowadzane jest podsumowanie, na którym omawiamy największe błędy każdego z uczestników oraz jak temu zaradzić na przyszłość. Poza tym drogą mailową rozsyłam program kursu wraz z wiedzą teoretyczną i rozpisanymi przykładowymi ćwiczeniami strzeleckimi żeby móc samemu ćwiczyć w domu i na strzelnicy.
Ukończenie powyższego kursu daje dobrą bazę do dalszego rozwoju w strzelaniu z karabinków AR 15. Jak widać po skróconym opisie programu zajęć, jest intensywnie ale za to satysfakcjonująco ! Pamiętajcie, że zawsze należy utrwalać zdobytą raz wiedzę, a co za tym idzie należy regularnie odwiedzać strzelnice.

Koszt szkolenia dla osób bez własnej broni i/bądź amunicji : 480 zł

Sprzęt i środki potrzebne do zabrania dla osób nie posiadających własnej broni:
– ciuchy do ubrudzenia
– woda
– przekąski
– spodnie ze szlufkami
– sztywny, szeroki pasek (lub pas strzelecki)

Koszt szkolenia dla osób z własną bronią i amunicją: 250 zł

Sprzęt i środki potrzebne dla osób posiadających własną broń:
– oporządzenie z co najmniej 2 (dwoma) ładownicami na magazynek do AR-15
– 100 sztuk amunicji kal. 5.56×45 (.223)
– okulary ochronne
– ochronniki słuchu
– pas nośny (damy też radę bez)
– min. 2 magazynki do kbk AR 15