Close
80-729 Gdańsk Zawodników 1A
+48530386445
Zawody strzeleckie Strix

Zawody Strix PRS.223Rem

Strix PRS.223Rem wyewoluowały z zawodów Strix PRS.22lr i jak starszy brat są zawodami w strzelectwie praktycznym średniodystansowym (MidRange). Zawodnicy strzelają w dwóch klasach sprzętowych Semi-Auto (karabinki samopowtarzalne) i Repetier (karabinki powtarzalne) bazując głównie na kalibrze .223Rem. Broń wyposażona jest w lunety umożliwiające zobaczenie celu i odłożenie odpowiednich poprawek.

Na każdym z minimum 6 torów można oddać maksymalnie 10 strzałów jeden strzał do jednego celu, a sędziowanie jest zero jedynkowe (hit lub miss), taka prosta formuła zapewnia przejrzystość jak i wiele emocji.
Strix PRS.223Rem to strzelanie do celów metalowych wielkości 2-3 MOA rozmieszczonych na dystansach od 100 do niemal 400 m. Zadania mają sprawdzać naszą wszechstronność jako strzelców. Narzucony reżim czasu i wymuszone często niewygodne postawy strzeleckie zmuszają nas do poprawiania kondycji fizycznej, a jednocześnie do szybkiej analizy zadania, wybrania sposobu jego realizacji i wykonania.

W Strix PRS.223Rem kierujemy się dwiema prostymi zasadami co nie jest zabronione jest dozwolone, czyli staramy się nie ograniczać inwencji zawodników oraz zawodnik może dowolnie utrudnić sobie zadanie strzeleckie – spodziewaj się, że możemy Cię wspomóc w tym komplikowaniu.
Zawody tworzą Rafał Kaźmierowski, Piotr Koszałka, Nikodem Ponikwicki i Michał Szpilewicz – pasjonaci strzelectwa długo i średniodystansowego w swojej praktycznej formule jaką jest PRS.

STRIX PRS.223Rem relacja video

Galeria zdjęć z zawodów