Close
80-729 Gdańsk Zawodników 1A
+48530386445
Klub Strzelających Inaczej - Zawody strzeleckie

W Klubie Strzelających Inaczej tworzymy zawody strzeleckie jakich nie ma nigdzie indziej w Polsce.

Naszą siłą jest to, że jako Klub w woj. Pomorskim zgromadziliśmy w jednym miejscu odpowiednie obiekty (trzy strzelnice i czwartą w budowie), możliwości (klub strzeleckim, odpowiednie finansowanie), a przede wszystkim ludzi, którzy są mają odpowiedni bagaż doświadczeń, umiejętności oraz uprawnień by realizować zawody w bardzo szerokiej skali.

W województwie Pomorskim jak i na terenie całego Trójmiasta organizujemy największą ilość zawodów strzeleckich jako Klub. Najprawdopodobniej jest to też największa ilość zawodów strzeleckich w Polsce organizowanych przez jeden klub.

***
Zapraszamy do śledzenia wydarzeń i zawodów strzeleckich organizowanych przez KSI (tutaj)

Nasze cykliczne zawody strzeleckie

Lekka Piechota

Zawody strzelecko-taktyczne Lekka Piechota” to nasze flagowe zawody, unikalne w skali Europy. To jedyne zawody w europie dostępne dla cywili, które łączą zadania wojskowe, nawigację w terenie oraz strzelanie. Unikalna struktura organizacyjna sprawia, że podczas całego przebiegu zawodnicy nie mogą odpoczywać ponieważ tracą czas, w którym mogliby strzelać lub szukać punktów nawigacyjnych. Taki przebieg wymusza ciągły wysiłek, więc zawodnicy muszą strzelać, wspinać się, czołgać, strzelać na krótkie i długie dystanse, rozpoznawać cele, a przede wszystkim współpracować podczas strzelania. To także jedne z niewielu w europie zawody strzelecko taktyczne, które rozgrywane są w parach. Na zawodach strzela się z karabinu i pistoletu.

Lekka Piechota zawody strzelecko taktyczne
zawody o Klamkę Prezesa

Zawody strzeleckie „O Klamkę Prezesa”

– to najbardziej obłożone zawody, na których zaliczysz 8 obowiązkowych konkurencji do przedłużenia Licencji PZSS. Od konkurencji statycznych do dynamicznych, szybko i bezproblemowo strzelisz to co trzeba. A jak chcesz rywalizować to już od jakiegoś czasu na naszą Klamkę przyjeżdża sporo czołowych zawodników z innych klubów więc do dzieła! Zawody organizuje Nikodem Ponikwicki, sędzia drugiej klasy, świetny instruktor strzelectwa.

IPSC Pistol

– zawody organizuje Michał Skurzyński, wspólnie z Pawłem Lindą i Tomaszem Babicz. Ta trójka to istny kombajn do projektowania, zarządzania i budowania torów. „Skura” zawsze powtarza, że to całe IPSC to go nie interesuje, ale za to zawody robi świetne! Sporo torów z jajem, mnóstwo przesłon, celi metalowych i ruchomych, zawsze jakiś ciepły poczęstunek. Jeżeli interesuje Cię strzelanie dynamiczne z pistoletu, musisz się tam pojawić.

Zawody strzeleckie IPSC
Zawody strzeleckie strzelba inaczej

Zawody Strzelba Inaczej

– zawody organizowane przez Kamila Radzymińskiego. Jest to inicjatywa, która świetnie wpisuje się w ideę klubu, czyli dużo ruchu, sporo humoru i profesjonalizmu. Na tych zawodach jak sama nazwa wskazuje strzela się z strzelby do takich celów jak zamek w drzwiach, rzutki, butelki z wodą, poperów i innych szalonych pomysłów.

Zawody strzeleckie Otwierać Konserwy

– to pomysł i organizacja Filipa Ząbka i Mateusza Duszyńskiego na zagospodarowanie historycznej broni, która często tylko zalega w szafach. Na zawodach jest wymóg by ubrać jeden element historycznego stroju z epoki lub konfliktu, w jakim używana broń była wykorzystywana. Różne tory, konkurencje pod pistolet, pistolet maszynowy lub karabin. Mnóstwo zabawy, siłowania się z starą bronią i możliwość przyjrzenia się różnym konstrukcjom z epok to niewątpliwe zalety tych zawodów.

Zawody strzeleckie Otwierać Konserwy
Zawody strzeleckie "Przywal dzwona"

Zawody strzeleckie Przywal Dzwona

– to proste i szybkie zawody pistoletowe, na których uwalniana jest wyobraźnia w projektowaniu torów. Na kilku poprzednich edycjach, strzelano z pistoletu na 70 i 100m, z podbiegami pod górę, tarzając się w błocie czy do mnóstwa ruchomych celów. Kilka edycji w okresach jesienno zimowych odbywa się po zmierzchu i trzeba wtedy korzystać z latarki w ręce lub pod bronią by doświetlić sobie cele. Zawody są tanie, ze względu na to, że zawodnicy pomagają w resecie i budowie torów przed strzelaniem.

Zawody Strix.22 i 223

to strzeleckie zawody długodystansowe projektowane i organizowane przez Nikodema Ponikwickiego, Rafała Kaźmierowskiego i Michała Szpilewicza. Ciekawe pomysły na tory i zadania, strzelanie z wymuszonych postaw i sytuacji, często trzeba podjąć jakiś mały wysiłek przed strzelaniem. Na poprzednich edycjach strzelano na długi dystans z samochodu, małych okienek, z niestabilnej przyczepy oraz z oparcia o drzewo. Pomysłów organizatorom nie brakuje, a jeden z organizatorów Michał to zwycięzca innych zawodów długodystansowych Mykita.

Zawody strzeleckie Strix

Zawody w niespiesznym strzelaniu do tarczy

Zawody w Niespiesznym Strzelaniu do Tarczy to konkurencje pistoletowe ISSF z niewielkimi zmianami by łatwiej je organizować na naszej strzelnicy.
Zawody rozgrywane są w dwóch konkurencjach Psp czyli pistolet sportowy część dokładna i Pcz – pistolet centralnego zapłonu, także część dokładna