Close
80-729 Gdańsk Zawodników 1A
+48530386445
Relacja z zawodów Lekka Piechota Han Solo – Templars Gear

Kolejna już edycja Lekkiej Piechoty odbyła się 9 kwietnia 2022 roku. Tym razem była to edycja Han Solo – Templars Gear, która pozbawiona była elementu nawigacji i chodzenia po lesie. Dzięki temu była prostsza i mniej męcząca, choć niektórzy uczestnicy mówią, że kolejnego dnia bolały ich mięśnie.

Tym razem nasza chora wyobraźnia podsunęła nam następujące pomysły na tory:
– amazonia (woda około 5 stopni) – wejść do wody i ostrzelać z trzech miejsc swoje cele
– rusztowanie – jeszcze wyższa wieża, gdzie zawodnik na ostatnim piętrze strzelał z wysokości około 30 m ponad celem
– kula – ciąganie kuli 32 kg z strzelaniem z pistoletu
oraz masa innych torów które już był na poprzedniej edycji i sprawdziły się znakomicie.

Ostatecznie zrealizowaliśmy podczas zawodów 23 tory (jeden niestety musiał zostać wyeliminowany z klasyfikacji ze względu na zalanie deszczem). To były jak zawsze zawody przeciętne, co prawda przygotowujemy się do nich kilka tygodni, a pracy jest co niemiara, niestety jak zwykle 3 tory na 24 wypadły marnie, przez co znowu trzeba siadać by wymyślić coś nowego. A nowe będzie jak zwykle, brudne, męczące, nieprzyjemne. Polecamy!

Wsparli nas na tych zawodach nagrodami i finansowo:
– Templars Gear – nasz główny sponsor
– Husar – nasz sponsor od samego początku istnienia zawodów
– Mex Armory – nasze wsparcie od dłuższego czasu
– GTG – sponsor nagród
– Specshop – sponsor nagród
– Frag Out! – wsparcie medialne
– WMASG – wsparcie medialne, ich zdjęcia są świetne!

Kilka cytatów z relacji zawodników:

„Wracam do domu, mięśnie jeszcze czuje, mimo porządnego odpoczynku i snu. Organizatorzy obiecali fizyczny wpier*ol i musze przyznać, że stanęli na wysokości zadania.
24 tory, 12 składów, każdy z składów zaczynał na nieparzystym torze, co spowodowało ograniczenie „korkowania się na torach”.
Ograniczenie czasu toru do 300 sekund per zawodnik spowodowało, że żaden z torów nie był hamulcem przebiegu zawodów. Wielki szacunek dla sędziów za sprawne briefingi.
Tory zróżnicowane prześwietnie – tunel podziemny z pistoletem i latarką niczym w Wietnamie, ścianka wspinaczkowa, lina zjazdowa, samochody, killhouse, woda w temperaturze 3-5*C, drut kolczasty, głęboka po szyję, po prostu zajebiscie!”

„Podsumowując Borys z towarzystwem jak zawsze zrobił dobrą robotę. Zawody wymagające pozwalające na ostrzelanie się w ciężkich warunkach mocny test sprzętu i człowieka. Naprawdę polecam,…… jeśli twój sprzęt ma być battle tested, lubi piasek błoto i wodę. Jeśli chcesz mieć ładną nieporysowaną oksydę, suche buty i mało pracy przy czyszczeniu po zawodach to nie twoja bajka.”

Relacja Portal Strzelecki: kilk

Relacja Dawid Jaźwiński: klik

Relacja Templars Gear: klik

Relacja WMASG: klik

Więcej zdjęć z zawodów klik

skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *