Kurs obsługi karabinka AR 15

Szkolenie Karabinek AR15

Kurs obsługi AR 15

to zajęcia na których dowiesz się wszelkich przydatnych i praktycznych informacji na temat obsługi i użytkownika platformy AR 15. Kurs jest skierowany do osób które nie mają żadnej wiedzy na powyższy temat oraz do tych które już trochę orientują się w temacie ale jeszcze potrzebują uzupełnić swoją wiedzę.
Kurs ten ma na celu nauczyć uczestników podstawowej, bezpiecznej obsługi karabinka AR 15. W związku z tym na kursie główny nacisk kładzie się na:
– stosowanie zasad BLOS,
– przekazanie podstawowej wiedzy technicznej na temat karabinka AR 15,
– wyjaśnienie różnic między systemem gazowym a systemem tłokowym w karabinkach AR 15,
– objaśnienie i obsługę manipulatorów,
– zasady oddania celnego strzału,
– przyjmowania prawidłowej postawy strzeleckiej,
– prawidłowego składania przyrządów celowniczych,
– rozkładania i składania broni,
– czyszczenia i konserwacji broni,
– wykonywania podstawowych procedur w związku z obsługą karabinka tj. ładowanie broni, rozładowanie broni, usuwanie zacięć itp.

W programie szkolenia:

– omówienie zasad BLOS oraz nauka świadomego stosowania tych zasad,
– podstawowa wiedza techniczna. Na kursie dowiesz się która część, za co odpowiada i jaką spełnia rolę w karabinku,
– wiedza na temat różnicy między systemem gazowym (direct impingement) a systemem tłokowym (gas piston) w karabinkach typu AR 15. Postaram się Tobie doradzić co kupić oraz, jeśli dokonałeś już zakupu, jakich modyfikacji można dokonać by uniknąć niepotrzebnych wydatków, co się sprawdza a co się nie sprawdza,
– omówienie i zaprezentowanie zasad składania się do strzału i postaw strzeleckich. Nauczę Cię jak składać przyrządy celownicze, przyjmować odpowiednią postawę strzelecką oraz jak odpowiednio ściągać język spustowy,
– ćwiczenia z obsługi karabinka. Nauczę Cię jak szybko i sprawnie wymieniać magazynki, usuwać zacięcia w karabinku, poruszać się z karabinkiem tak żebyś był skuteczny i robił to bezpiecznie,
– ćwiczenia strzeleckie na osi,
– czyszczenie broni. Dowiesz się na co najbardziej zwracać uwagę podczas czyszczenia i konserwacji karabinka AR 15,

Koszt szkolenia dla osób bez własnej broni i/bądź amunicji : 550 zł

Sprzęt i środki potrzebne do zabrania dla osób nie posiadających własnej broni:
– ciuchy do ubrudzenia
– woda
– energetyczne przekąski
– 550 zł (w cenie amunicja, czas pracy instruktora, tarcze i inne środki szkoleniowe)

Koszt szkolenia dla osób z własną bronią i amunicją: 300 zł

Sprzęt i środki potrzebne do zabrania na szkolenie dla osób posiadających własną broń:
– oporządzenie z miejscem na 4 magazynki do karabinka AR 15 oraz z workiem zrzutowym
– 150 sztuk amunicji kal. 5.56×45 (.223)
– okulary ochronne
– ochronniki słuchu
– ochrona stawów kolanowych
– 4 magazynki do kbk AR 15
– 300 zł opłaty szkoleniowej (w cenie czas pracy instruktora, tarcze i inne środki szkoleniowe)
Kurs jest podzielony na dwie części. Pierwsza część składa się z krótkiego wykładu na temat platformy AR 15. Podczas tego wykładu wytłumaczę Tobie jak działa karabinek, do czego służą dane manipulatory, jak dbać o karabinek żeby służył jak najdłużej oraz jak i jakich modyfikacji warto dokonać by wycisnąć z tej platformy jak najwięcej. Ponadto podzielę się z Tobą informacjami jak dobierać amunicje i na jakiej podstawie by uzyskać jak najlepsze osiągi.
Druga część składa się z ćwiczeń na sucho i strzelania. Podczas treningu na sucho będziemy uczyli się jak sprawnie, szybko i bezpiecznie załadować broń i ją rozładować. Później przejdziemy sobie do składania się do strzału z różnych postaw i wymian magazynka, w tym także na czas. Trening na sucho będzie zwieńczony ćwiczeniami z obrotów z bronią oraz poruszaniem się z bronią i składaniem się do strzału z marszu. Po solidnej dawce ćwiczeń na sucho przejdziemy od razu do, tego co tygrysy lubią najbardziej, czyli strzelania. Podczas strzelania wykonamy dokładnie te same ćwiczenia co powyżej, tylko z amunicją. Podczas strzelania będziemy starali się osiągnąć następujące rzeczy:
– strzał, zmiana magazynka, strzał – w czasie poniżej 3 sekund (dla leworęcznych poniżej 4 sekund)
– złożenie się do strzału z postawy gotowości 10 m – w czasie poniżej sekundy
– oddanie 5 strzałów poniżej 1 sekundy na dystansie 5 metrów
Po zakończonym kursie przeprowadzane jest podsumowanie, na którym omawiamy największe błędy każdego z uczestników oraz jak temu zaradzić na przyszłość. Poza tym drogą mailową rozsyłam program kursu wraz z wiedzą teoretyczną i rozpisanymi przykładowymi ćwiczeniami strzeleckimi żeby móc samemu ćwiczyć w domu i na strzelnicy.
Ukończenie powyższego kursu daje dobrą bazę do dalszego rozwoju w strzelaniu z karabinków AR 15. Jak widać po skróconym opisie programu zajęć, jest intensywnie ale za to satysfakcjonująco ! Pamiętajcie, że zawsze należy utrwalać zdobytą raz wiedzę, a co za tym idzie należy regularnie odwiedzać strzelnice.