Kurs Pistolet – Obronny, poziom 3

Kursy Pistolet Obronny, poziom 3
Szkolenie tylko dla absolwentów kursu podstawowego Pistolet – Celność i Obsługa oraz Pistolet – Zaawansowany (np. Ruch, Zasłony, Latarki, Ruchomy Cel itd.)

Kurs pistolet obronny to kurs, na którym dowiesz się jak wykorzystywać krótką broń palną do obrony. Podczas kursu pokażemy różne sytuacje z życia, w trakcie których cywilni posiadacze broni bronili siebie bądź innych ludzi za pomocą pistoletu. Przeanalizujemy ustawę o obronie koniecznej. Zapoznamy się z kilkoma popularnymi konstrukcjami kompaktowych pistoletów, zapoznacie się z przydatnością latarki i lasera w sytuacji obrony za pomocą broni. Następnie poćwiczymy bezstrzałowo różne sytuacje walki za pomocą pistoletu w kilku przykładowych sytuacjach (jeden na jednego, kilku na jednego, pojazd, praca/kawiarnia/budynek uzyteczności publicznej). Ostatecznie przećwiczymy  kilka sytuacji korzystając z amunicji bojowej, a finalnie ćwicząc scenariusze Force to Force z udziałem symulantów oraz amunicji UTM.
JEŻELI NOSISZ BROŃ I MYŚLISZ POWAŻNIE O OBRONIE ZA JEGO POMOCĄ, TO TEN KURS POZWOLI CI PRZEĆWICZYĆ SYTUACJE UŻYCIA PISTOLETU W OBRONIE KONIECZNEJ.

Czas: według kalendarza czas trwania kurs to dwa dni od 17:00 do 23:00 (około 12 godzin kursu)
http://www.strzelamyinaczej.pl/zawody-2/
Miejsce: Strzelnica KSI Gdańsk ul. Zawodników 1

Sprzęt i środki potrzebne na szkolenie dla osób nie posiadających własnej broni:
– słuchawki+okulary ochronne
– ubrania do pobrudzenia (bluza z długim rękawem, długie spodnie rękawiczki ochronne i coś pod ubrania w celu zminimalizowania sinaków po naboju UTM)
– spodnie, szeroki i solidny pasek do spodni
– 700 zł (w cenie: kompaktowe pistolety, latarki z laserami, 50 sztuk amunicji UTM kosztuje 250 zł, 50 sztuk amunicji 9x19mm, wypożyczenie broni klubowej, tarcze, maski ochronne, czas pracy instruktora, symulanci i inne środki szkoleniowe)

Sprzęt i środki potrzebne na szkolenie dla osób posiadających własną broń TYPU GLOCK:
– pas bojowy z kaburą/kabura udowa/kabura na pasie (kabura ma być wcześniej przetestowana czy dobrze chodzi)
– ubrania do pobrudzenia (bluza z długim rękawem, długie spodnie rękawiczki ochronne i coś pod ubrania w celu zminimalizowania sinaków po naboju UTM)
– spodnie, szeroki i solidny pasek do spodni
– słuchawki+okulary ochronne
– dwie ładownice na magazynki pistoletowe na pasie
– własny pistolet
– 50 sztuk amunicji kal. 9x19mm
– 2 magazynki pistoletowe (minimalnie dwa, najlepiej 3)
– 650 zł opłaty za szkolenie (kompaktowe pistolety, latarki z laserami, maski ochronne, symulanci, 50 sztuk amunicji UTM kosztuje 250 zł, koszty pracy instruktora, tarcze i inne środki szkoleniowe)

Osoby nie będące klubowiczami KSI, dopłacają 50 zł do ceny kursu.

Zgłoszenie na maila klubstrzelajacychinaczej@gmail.com najpóźniej na 5 dni przed datą szkolenia w postaci maila z tytułem w następującej postaci NAZWISKO IMIĘ – KURS PISTOLET ZASŁONY natomiast do maila prosimy załączyć potwierdzenie przelewu na konto stowarzyszenia.

Na deklaracje i wpłaty czekamy do 5 dni przed kursem. Darowizna w wysokości 40 zł na konto klubowe tytułem DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE. Na początku kursu należy okazać potwierdzenie przelewu darowizny.

MAKSYMALNA ILOŚĆ OSÓB NA SZKOLENIU – 4 OSOBY.

Program:
– ustawa o obronie koniecznej i jej interpretacja (kiedy mogę się bronić za pomocą pistoletu)
– noszenie broni na co dzień w ukryciu (różne sposoby przenoszenia broni palnej w ukryciu)
– metody dobycia broni z ukrycia
– wykorzystywanie osłon i zasłon w czasie walki bronią palną (kiedy i dlaczego)
– walka za pomocą pistoletu w zwarciu
– 3 zasady walki z użyciem pistoletu
– dystanse bezpieczne w walce
– scenariusze sytuacyjne z użyciem broni UTM (sytuacja jeden na jeden, kilku na jednego, pojazd, praca/budynek użyteczności publicznej/kawiarnia)