Kurs Pistolet – Obrona Konieczna, poziom 3

Kursy Pistolet Obrona Konieczna, poziom 3

Szkolenie tylko dla absolwentów kursu podstawowego Pistolet – Celność i Obsługa oraz Pistolet – Zaawansowany (np. Ruch, Zasłony, Latarki, Ruchomy Cel itd.)

OPIS KURSU:
Kurs pistolet obrona konieczna to kurs, na którym dowiesz się jak wykorzystywać krótką broń palną do obrony. Podczas kursu pokażemy różne sytuacje z życia, w trakcie których cywilni posiadacze broni bronili siebie bądź innych ludzi za pomocą pistoletu. Przeanalizujemy ustawę o obronie koniecznej. Zapoznamy się z kilkoma popularnymi konstrukcjami kompaktowych pistoletów, zapoznacie się z przydatnością latarki i lasera w sytuacji obrony za pomocą broni. Następnie poćwiczymy bezstrzałowo różne sytuacje walki za pomocą pistoletu w kilku przykładowych sytuacjach (jeden na jednego, kilku na jednego, pojazd, praca/kawiarnia/budynek uzyteczności publicznej). Ostatecznie przećwiczymy  kilka sytuacji korzystając z amunicji bojowej, a finalnie ćwicząc scenariusze Force to Force z udziałem symulantów oraz amunicji UTM.
JEŻELI NOSISZ BROŃ I MYŚLISZ POWAŻNIE O OBRONIE ZA JEGO POMOCĄ, TO TEN KURS POZWOLI CI PRZEĆWICZYĆ SYTUACJE UŻYCIA PISTOLETU W OBRONIE KONIECZNEJ.

MIEJSCE SZKOLENIA:
Strzelnica KSI Gdańsk ul. Zawodników 1

CZAS SZKOLENIA:
Dwa dni od 17:00 do 23:00 (około 12 godzin kursu)

MAKSYMALNA ILOŚĆ OSÓB NA SZKOLENIU – 4 OSOBY

NIEZBĘDNY SPRZĘT NA SZKOLENIE:
Sprzęt i środki potrzebne na szkolenie dla osób nie posiadających własnej broni:
– słuchawki+okulary ochronne
– ubrania do pobrudzenia (bluza z długim rękawem, długie spodnie rękawiczki ochronne i coś pod ubrania w celu zminimalizowania sinaków po naboju UTM)
– spodnie, szeroki i solidny pasek do spodni
– 700 zł

Sprzęt i środki potrzebne na szkolenie dla osób posiadających własną broń TYPU GLOCK:
– pas bojowy z kaburą/kabura udowa/kabura na pasie (kabura ma być wcześniej przetestowana czy dobrze chodzi)
– ubrania do pobrudzenia (bluza z długim rękawem, długie spodnie rękawiczki ochronne i coś pod ubrania w celu zminimalizowania sinaków po naboju UTM)
– spodnie, szeroki i solidny pasek do spodni
– słuchawki+okulary ochronne
– dwie ładownice na magazynki pistoletowe na pasie
– własny pistolet
– 50 sztuk amunicji kal. 9x19mm
– 2 magazynki pistoletowe (minimalnie dwa, najlepiej 3)

Osoby nie będące klubowiczami KSI, dopłacają 50 zł do ceny kursu.

ZGŁOSZENIA
Na maila klubstrzelajacychinaczej@gmail.com najpóźniej na 2 dni przed datą szkolenia w postaci maila z tytułem w następującej postaci NAZWISKO IMIĘ – KURS PISTOLET OBRONA DATA KURSU natomiast do maila prosimy załączyć potwierdzenie przelewu darowizny na konto stowarzyszenia w treści maila prosimy o odpowiedź na następujące pytania:
1. Czy posiadasz własną broń?
2. Jeżeli na pytanie nr 1 odpowiedziałeś NIE to jakie masz doświadczenie w strzelaniu z broni palnej (np. byłem raz na strzelnicy, strzelałem z statycznie z pistoletu bocznego zapłonu)?
3. Jeżeli na pytanie nr 1 odpowiedziałeś NIE to czy jesteś prawo czy leworęczny? (będzie to miało znaczenie przy doborze kabury pod pistolet dla Ciebie).
4. Czy jesteś w pełni sprawny ruchowo, jeżeli nie to jaki rodzaj niesprawności Cię ogranicza?
5. Nr telefonu

OPŁATY:
Koszt dla klubowicza KSI: 700 zł dla członków bez broni, 650 zł dla członków z własną bronią
Koszt dla osób spoza klubu: 750 zł dla osób bez broni, 700 zł dla osób z własną bronią
W ramach potwierdzenia uczestnictwa proszę od powyższej sumy o przelanie DAROWIZNY NA CELE STATUTOWE w wysokości 40 zł na konto zbiórki na strzelnicę
Dane do przelewu: Stowarzyszenie Klub Strzelających Inaczej KSI
Nr konta:
62 1140 2004 0000 3902 7802 1079
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE
Kwota: 40 zł

Zbiórka na strzelnicę KSI

Resztę kwoty płatne na miejscu po kursie.

W cenie: kompaktowe pistolety, latarki z laserami, maski ochronne, symulanci, 50 sztuk amunicji UTM, 50 sztuk amunicji 9mm, koszty pracy instruktora, tarcze i inne środki szkoleniowe

PROGRAM KURSU:
– ustawa o obronie koniecznej i jej interpretacja (kiedy mogę się bronić za pomocą pistoletu)
– noszenie broni na co dzień w ukryciu (różne sposoby przenoszenia broni palnej w ukryciu)
– metody dobycia broni z ukrycia
– wykorzystywanie osłon i zasłon w czasie walki bronią palną (kiedy i dlaczego)
– walka za pomocą pistoletu w zwarciu
– 3 zasady walki z użyciem pistoletu
– dystanse bezpieczne w walce
– scenariusze sytuacyjne z użyciem broni UTM (sytuacja jeden na jeden, kilku na jednego, pojazd, praca/budynek użyteczności publicznej/kawiarnia)

Prowadzący: Borys Romanko – instruktor i trener strzelectwa sportowego, prowadzący strzelanie PZSS, sędzia sportowy i zawodnik IPSC, były żołnierz, wieloletni szkoleniowiec w organizacjach pozarządowych, wiceprezes KSI, twórca i organizator szkoleń indywidualnych i takich na prawie 100 osób, od 2011 posiadacz prywatnej broni palnej, absolwent kilkunastu kursów strzelania z pistoletu i karabinka u instruktorów w Polsce i zza zagranicy