Poniedziałkowe wieści

Witajcie klubowicze.
Zarząd mając na uwadze Wasze sugestie, które pojawiły się odnośnie otwarcia strzelnicy przy ulicy Zawodników 1 w Gdańsku, przedstawia dwie ankiety:
Pierwsza dotyczy otwarcia strzelnicy w godzinach od 10:00 do 22:00 (ankieta_1);
Druga dotyczy otwarcia strzelnicy jeden dzień w tygodniu do 24:00 (ankieta_2).
Kolejny temat do poruszenia – STRZELNICA  ŚWIETLINO

Od dłuższego czasu ciągnie się sprawa Strzelnicy w Świetlinie. Jest to strzelnica klubowa, jest ona za darmo dla członków KSI, ja jako wiceprezes KSI, podpisałem z moim ojcem umowę na korzystanie z zbudowanej strzelnicy za darmo. Niestety ze względu na ostanie działania prokuratury musieliśmy wstrzymać strzelania na naszej strzelnicy.

Obecnie sprawa doszła do etapu postępowania przygotowawczego w wojskowej prokuraturze garnizonowej w Gdyni. Stało się tak ze względu na to, że jestem żołnierzem zawodowym i jednocześnie podejrzanym w tej sprawie. Został postawiony zarzut z art. 188 Kodeksu Karnego. Nie zgadzam się z tym zarzutem, ponieważ usypane górki z miejscowego materiału nie stanowią obiektu budowlanego, a sama strzelnica jest za darmo dla członków stowarzyszenia KSI, więc według mnie jesteśmy niewinni w tej sprawie.

Wielokrotnie w tej sprawie Inspektor Nadzoru Budowlanego z Wejherowa (INB) informował różne organy (wójta gminy, starostę powiatowego, żandarmerię, prokuraturę i innych), że nie jest to obiekt budowlany, ponieważ nie powstał z wykorzystaniem wyrobów budowlanych. Niemniej na wniosek prokuratury został powołany biegły z zakresu budownictwa, napisał on opinię według której jest to obiekt budowlany. 28 stycznia 2019 miała miejsce nawet wizja lokalna INB, który w dalszym ciągu potwierdził, że nie jest to obiekt budowlany. Na podstawie opinii biegłego prokurator chce postawić zarzut i oskarżyć mnie o przestępstwo. Na tej podstawie może zamknąć naszą strzelnicę w Świetlinie.

W związku z powyższym chcę zwołać Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków KSI i omówić z Wami tą sprawę. Na Zebraniu chciałbym przedstawić Wam dokumenty jakie zgromadziłem w tej sprawie, zebrać podpisy pod apelem członków KSI do prokuratury i ustalić front działania naszego Stowarzyszenia w tej sprawie.

Nie ukrywam, że potrzebuje w tej sprawie pomocy, szczególnie prawnej. Poszukuję dobrego adwokata – karnisty, który zgodzi się poprowadzić całą sprawę do końca. Poszukuję także rzeczoznawcy lub biegłego w zakresie budownictwa, najlepiej prawa budowlanego, aby przygotować opinię na temat naszej strzelnicy.

Datę Zebrania ustalam na dzień 1 lipca 2019 godzina 18:00, Uniwersytet SWPS Sopot ul. Polna 16/20, Sopot. W razie problemu z dojazdem i znalezieniu Sali, dzwońcie na numer klubowy.

Wiceprezes KSI

Borys Romanko