Prace na strzelnicy KSI na ul. Zawodników 1

KLUBOWICZE!
Apel od Zarządu KSI, który robi dla Was za darmo!

Z tej racji, że ostatnio do pomocy przy niezbędnych pracach na KSI przychodzi po 3 osoby to wprowadzamy następujące zasady.
Chcesz postrzelać? Najpierw idź i załaduj cztery opony piachem do pełna kiedy jest otwarta strzelnica. Jeżeli pracujemy po za godzinami otwarcia strzelnicy, to wpisz się na listę na strzelnicy u Darka, że pracowałeś i chcesz na drugi dzień postrzelać. Lista ludzi potrzebnych do pomocy przy budowie nowego kulochwytu jest poniżej
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1BWM0VhgbnKGYRx2N82RFvefrYWQsu_uPWz9drEjv2VA/edit#gid=0

Taką zasadę wprowadzamy dopóki nie zbudujemy nowych kulochwytów na obu osiach strzeleckich. Nie ma pracy, nie ma zabawy. Ta strzelnica jest dla wszystkich klubowiczów i będzie taka, jaką sobie zbudujemy. Zarząd robi wiele żeby polepszyć Wam możliwości strzelania, treningów i żeby było ZA DARMO, ale nie da się zrobić wszystkiego w 3 osoby+4 osoby zaangażowane z własnej woli do pomocy. Ta zasada tyczy się każdego klubowicza do zrobienia kulochwytu, bez znaczenia czy jest członkiem zarządu, zapisał się w 2015 czy wczoraj.

Do zrobienia na KSI są następujące rzeczy:
1. Budowa nowego kulochwytu etapami (pracami koordynuje Darek i Skadi, kontakt do Darka jest w liście którą wstawiłem powyżej):
– najpierw oś 15m budujemy boczne kulochwyty z opon, dwa rzędy opon na zakładkę, opony wypełnione szczelnie piachem jak skoczymy budowanie bocznych kulochwytów to…
– wynosimy podkłady kolejowe z centralnego kulochwytu i wstawiamy trzy rzędy opon w centralny kulochwyt na zakładkę
– jak zrobimy oś 15m, to bierzemy się za oś 25m
– nowy kulochwyt jest potrzebny ponieważ podkłady kolejowe się nie sprawdzają ze względu na smród jaki generują z olejów którymi sa przesączone, innym powodem jest ich zbyt szybkie niszczenie, a łatwiej wymienić jedną, dwie opony niż cały wielki podkład kolejowy

2. Czyszczenie wyciągu powietrza – niezbędna rzecz, ponieważ obecny wyciąg nie był czyszczony od lat, jest zapchany i nie działa (sprawdzaliśmy, kartka ani drgnie przy włączeniu)! Włączenie wyciągu tylko generuje koszty za prąd. Tematem na chwilę obecną zajmuje się jeden z naszych klubowiczów Tomek, ale każda ręka do pomocy jest na wagę złota (kontakt do pomocy Tomkowi, przez mnie). Bez wyczyszczonego wyciągu powietrza zwyczajnie kiedyś się tam podusimy, albo wszyscy będą mieli pylicę.

3. Nowe tarczociągi oparte na nowej elektryce oraz na szynach i wózku jezdnym, który będzie trudniej zniszczyć nawet przypadkiem – pomysł na wymianę ma Marek i powoli opracowuje kosztorys, ale potrzebni będą ludzie do pomocy w instalacji (kontakt do Marka przez mnie). Obecne tarczociągi należy wymienić poniważ, instalacja jest stara, często zacina się, nie działa, łatwo przestrzelić linkę itd.

4. Malowanie korytarzy, głównego i holu pomiędzy osiami strzeleckimi – pracami koordynuje Sławek, opracowuje koszty zakupu farb i narzędzi (wałków itd.) ale potrzebna będzie pomoc, w okolicach połowy marca w celu szybkiego i sprawnego pomalowania korytarzy na biało a następnie do lamperii na jakiś ładny kolor (zielony). Będzie lista jak dogram z Sławkiem termin prac. Malowanie jest niezbędne, żeby nam się milej strzelało na naszej strzelnicy, żeby grzyb który powstał na ścianach nie straszył nas w nocy swoim widokiem oraz żeby na naszej strzelnicy nie wiało PRLem.

5. Wysprzątanie całej strzelnicy – to już po wszystkim jak uporamy się z resztą prac.

I teraz małe podsumowanie. Wiele rzeczy jest w KSI za darmo, ale robić to nie ma komu. Mogę wprowadzić wyższą składkę, ale wtedy będziecie marudzić że zarząd zły, mogę zatrudnić kogoś do tej roboty, ale wolę te wspólne pieniądze przeznaczyć na kolejne pomysły, które usprawnią szkolenie, pobudować kolejne strzelnice, a przede wszystkim opłacić tą strzelnicę którą mamy i zrobić ją dostępną także w inne dni tygodnia od 17 do 22.

Borys